Bütün medeniyetlerin ve insanlığın ilham kaynağı, yol göstericisi Allah'ın kitabı Kur'an şöyle buyuruyor: "Yahudiler, “Üzeyr, Allah’ın oğludur” dediler. Hıristiyanlar ise, “İsa Mesih, Allah’ın oğludur” dediler. Bu, onların ağızlarıyla söyledikleri (gerçeği yansıtmayan) sözleridir. Onların bu sözleri daha önce inkâr etmiş kimselerin söylediklerine benziyor. Allah, onları kahretsin. Nasıl da haktan çevriliyorlar!" (Tevbe, 30)
17.06.2022 02:54
200 okunma
Allah'ın Kitabı Kur'an'a Ters Düşen Ne Varsa Yerı Çöp Sepetidir
Nurettin Dursun

Bütün medeniyetlerin ve insanlığın ilham kaynağı, yol göstericisi Allah'ın kitabı Kur'an şöyle buyuruyor:

"Yahudiler, “Üzeyr, Allah’ın oğludur” dediler. Hıristiyanlar ise, “İsa Mesih, Allah’ın oğludur” dediler. Bu, onların ağızlarıyla söyledikleri (gerçeği yansıtmayan) sözleridir. Onların bu sözleri daha önce inkâr etmiş kimselerin söylediklerine benziyor. Allah, onları kahretsin. Nasıl da haktan çevriliyorlar!" (Tevbe, 30)

"(Yahudiler) Allah’ı bırakıp, hahamlarını; (hıristiyanlar ise) rahiplerini ve Meryem oğlu Mesih’i rab edindiler. Oysa, bunlar da ancak, bir olan Allah’a ibadet etmekle emrolunmuşlardır. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O, onların ortak koştukları her şeyden uzaktır." (Tevbe, 31)

"Ey iman edenler! Hahamlardan ve rahiplerden birçoğu, insanların mallarını haksız yollarla yiyorlar ve Allah’ın yolundan alıkoyuyorlar. Altın ve gümüşü biriktirip gizleyerek onları Allah yolunda harcamayanları elem dolu bir azapla müjdele." (Tevbe, 34)

Kur'an geçmiş dinlere mensup insanların durumunu bize neden anlatıyor? Geçmişteki dinlere mensup insanların düştükleri hatalara siz de düşmeyin, Peygamberinizi rableştirmeyin buyurmaktadır. Hahamların ve rahiplerin düştüğü hatalara İslam dinine mensup din adamlarının düşmemesini istemektedir.

Son peygamberin geldiğini bildiren ayetlere rağmen hala mesih İsa'nın geleceğini bekleyen ve Kur'an'a ters düşen izahlarla insanları doğru yoldan saptırmaya çalışan alim geçinen insanlar var. Kendi yazdıkları kitapların yazdırıldığını iddia ederek kitaplarına kutsallık kazandırmaya çalışanlar var. Kendi yazdıkları kitapları Kur'an'ın önüne koyanlar var. Bir başka ifadeyle kendilerini putlaştıranlar var. Ve üzülerek ifade etmeliyiz ki bunların peşinden koşan birçok Müslüman var.

Bütün Müslümanları Allah'ın kitabını en önde tutmaya ve peşlerinden gittikleri parti, tarikat, cemaat, dernek, sendika, vakıf ne varsa bunları Kur'an ölçüleri ile değerlendirmeye davet ediyoruz. Müslümanlar çok iyi bir meledirler ki Allah bizleri partiden, cemaatten, tarikattan, dernekten, sendikadan, vakıftan sorumlu tutmayacaktır. Allah bizleri sadece ve sadece Kur'an'dan sorumlu tutacaktır.

Allah bizleri Kur'an'ın ve Hz Peygamberin gösterdiği doğru istikametten ayırmasın. Dini istismar ederek dinden beslenenlerin, Müslümanları doğru yoldan saptırmaya çalışanların şerrinden korusun.

 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya