İlk Adım!
MAKALE
Paylaş
23.10.2023 15:48
352 okunma
Vahap Yaman

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de toplumların dindarlaşmaya yöneldiği gerçekliğiyle karşı karşıyayız. İnsanların sorunlarına, bireysel ve ben merkezci, özgürlük maskesi adı altında sınırsız ve saygısız bir hayat tarzı öneren, kimselere güvenmemeyi öğütleyen, liberal, modern ve seküler anlayış çözüm üretememektedir.

Liberal batıcı sistem, toplumların içerisinde bulunan, canlı, diri ve devrimci bir ruhla sistemi değiştirmek, zulüm ve sömürüye dur demek isteyen, kendisine karşı olan çalışmaları ya onları suçlayarak, ya da toplumda küçük düşürerek, direnen bu kuvvetleri zaman zaman maksadından uzaklaştırmış, onları nötr hale getirmenin yollarını daima denemiştir.

Modern ve seküler anlayışa direnen, İslam’ın hayat tarzı halinde yaşanmasını sağlamak amaçlı çalışmalar, zaman zaman etkisizleştirme çalışmalarından maalesef etkilenmişlerdir.

İnkılapçı bir ruhla yola çıkan, toplumu değiştirmeye aday, öncü ve önderliğe soyunmuş bazı hareketler, sistemi tamir etme ve sistemle uyumlu hale gelen çalışmalara dönüştürülmüştür.

Ancak istikametini doğru tutturabilmiş, inandıklarının ve yaptıklarının farkında olanlar, tercihlerini bilerek ve isteyerek yapanlar, İslam adına bir şeyler üretme ve ürettiklerini de öncelikle kendileri yaşama ve başkalarına aktarma arzuları yoğun olanlar, batının sömürgeci, seküler çarkına çomak sokmuşlardır.

Bunlar, öncü ve önder insanların oluşturduğu,  bulundukları yere,  dokundukları şeye değer kattığının, bilincinde olan topluluklardır. Öncü ve önder olmanın ilk kuralı ise adım atmaktır.

Dünün mücadele adamları, küresel saldırıların arttığı günümüzde, sizlerin mücadele bilgi ve tecrübenize bu gün daha fazla ihtiyaç vardır.

Tecrübelerinizden yararlanmak isteyen, toplumdaki kimliksizleşme ve yozlaşmadan rahatsız olan pek çok genç bulunmaktadır.

Haydi adımını at! Öncü ol! Önder ol!

Dünya hayatının, farkında olanlarla, farkında olmayanlar arasındaki mücadele süreci olduğunu UNUTMA!. 

İslam, insanın sadece bir anını, bir dönemini planlamamış, hayatını bir bütün olarak projelendirmiştir.

İnsanın her dönemi için talebi ve önerisi vardır.

Bu talebe uygun davranalım.                                               

İyilikleri emreden bir avuç topluluğun yokluğunda; yeryüzü şiddet, kan, zulüm, adaletsizlik, sömürü ve işgal sarmalına girdiğini görelim.

İyilikle karanlıkları aydınlatacak, zulmetten nura çevirecek kutlu ışığı yakalım!

Bilginin hikmetle güzelleştiğini unutmayalım.

Bilginin yanında hikmeti kuşanmış bir nesil, dünyayı önce ıslah, ardından imar ve yeniden inşa eder.

İnşaya destek için, hikmeti kuşanalım! İnşa bizim ellerimize nasip olsun.

DUA EDELİM, GEREĞİNİ YAPALIM!                         

Vahap Yaman

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :

Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2022    www.anahaberyorum.com          Tasarım ve Programlama: Dr.Murat Kaya