Gazze’den Kuzey Irak/Suriye’ye
MAKALE
Paylaş
25.12.2023 17:20
253 okunma
Aydın Bolat

Emperyalist, sömürgeci, Siyonist/Evanjelist merkezler için; Arz-ı Mev’ud (vaad edilmiş topraklar) ile Nil’den Fırat’a çizilmiş coğrafi bölge tehdit konumundadır. Bu bölgede Filistin, Mısır, Ürdün, Lübnan, Suriye, Kıbrıs ve Türkiye jeopolitik hedef ülkelerdir.

Bölgenin en büyük ve güçlü ülkesi olarak Türkiye çok özel bir durumdadır. Davut koridoru Türkiye’nin güney sınırında İran’dan Akdeniz’e uzanan Terör Koridoru Türkiye için ciddi bir milli güvenlik sorunudur. Bu çerçevede “Büyük İsrail” stratejik hedefi ile yıllardır ülkenin başına bela olan Kürt Meselesi üzerinden Kürdistan hayalinin, emperyalist tetikçisi PKK terör örgütünün varlığı ve saldırıları birbiri ile yakından ilişkilidir.

Irak’ın kuzeyinde oluşturulan özellikle İsrail ve ABD tarafından korunan, desteklenen Kürt bölgesi ilk atlama taşıdır. İstikrarsızlaştırılan Irak ve Suriye zemini, bölge dizaynı için müsait bir konjonktür yaratmıştır. Gizli İsrail destekli başını ABD’nin çektiği DEAŞ bahaneli işgal operasyonları; Suriye’nin doğusu ve Türkiye’ye müzahir kuzeyinde YPG markalı PKK temelli bir terör devletinin altyapısını oluşturmuş durumdadır.

Suriye haritasının üçte biri ABD işgal, himaye ve denetimindedir. Bu alanda PYD/YPG ile sözde DEAŞ’a karşı oluşturulan ordu, devasa silah, lojistik ve her türlü yardımlarla adım adım yapılandırılmıştır. Burada sağlanan her türlü silah, teknik donanım ve lojistik kuzey Irak’taki PKK’nın tedarikine kaynaklık etmektedir.

Irak, Suriye, İran ve Türkiye toprakları üzerinden taşeron, kukla Kürdistan bölgesi Büyük İsrail Arz-ı Mev’ud hedefinde atlama alanı, genişleme lokasyonu olarak stratejik planla hazırlanmaktadır.

1948’de İsrail’in Filistin’de bin bir desise ile kuruluşuna öncülük eden İngiltere, ABD ve batı devletleri şimdi de “Büyük İsrail’in” jeopolitik emeline bütün güçleriyle destek vermektedir.

İsrail’in güvenliği bahanesiyle bölgemizde bugün Gazze saldırılarıyla netleşen jeopolitik risk Türkiye için ciddi bir güvenlik sorunu olmanın yanında beka meselesidir! Aslında siyonizm Türkiye ile birlikte Ortadoğu bölgesi için ve bugün Filistin/Gazze’deki jenositin insanlık için geldiği nokta itibariyle İsrail dünya içinde ciddi bir güvenlik sorunudur.

Esasında Türkiye’nin Kuzey Irak ve Suriye’deki operasyonları; yukarıda anlatılan Siyonist/Emperyalist jeopolitik planlara karşı önleyici cevap ve tepkilerdir.

Gazze’ye olan Türkiye ve dünya büyük insanlık vicdanının tepkilerini engellemek, perdelemek için Türkiye’ye saldırmaktadırlar. Kuzey Irak/Suriye’deki saldırılar Filistin/Gazze’deki savaş ve işgalin devamıdır. Aynı emperyalist/Siyonist stratejik hesabın, planın parçasıdır.

Kuzey Irak’taki Türkiye’nin üs bölgelerine yönelik tacizler ve kanlı baskınlar; Siyonist emperyalistlerin tetikçisi, piyonu, uşağı PKK teröristlerine yaptırtılmaktadır. PKK maşalarına elbette gereken misilleme yapılmıştır ve yapılacaktır. Ancak esas onların patronlarına karşı jeostratejik hamleler ve misillemeler yapılmalıdır.

Aslında biz burada ABD ve İsrail ile adı konulmamış bir savaş halindeyiz. Diğer taraftan ülkemiz; dört bir yönden sözde müttefiklerimizin emperyalist jeopolitik kuşatmaları altındadır.

Türkiye; kendisinin ve bölgenin istikrar ve güvenliği için en önemli stratejik mevki ve konumdadır. Türkiye jeostratejik konumu, bölgedeki ağırlığı, alternatif ittifak potansiyeli ile ordusu ve savunma kapasitesi ile çevresinde yoğunlaşan jeopolitik kuşatmayı kıracak avantajlara sahiptir.

Uluslararası ilişkiler ve diplomasiyi basiretle, ferasetle kullanacak güvenlik ve istikrarına yönelik düşmanlıkları engelleyecek güç ve kuvvettedir.

Ekonomik baskılara ve seçim kaygılarıyla tavizkar politikalara yönelmeden cesaretle ve güvenle ülkenin meselelerine odaklanan Türkiye bu çetin konjonktürden başarıyla çıkacaktır. Yeni Türkiye tarihte yaşadığı zor dönemlerdeki zaferlerinden daha güçlü durumdadır.

                                                                                                                 AYDIN BOLAT

                                                                                                                   24.12.2023    

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :

Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2022    www.anahaberyorum.com          Tasarım ve Programlama: Dr.Murat Kaya