Vakfımız Gençliği, T.B.MM Eski Başkanı Sayın Cemil ÇİÇEK ile “Gençlerle Başbaşa” programında buluşarak, Sayın ÇİÇEK’ten uzun yıllara dayanan Devlet tecrübesini dinledi. Vakıf Konferans Salonunda icra edilen programa gençler yoğun ilgi gösterdi. Salondaki koltukların tamamen dolduğu bir kısım gencin ayakta dinlemek zorunda kaldığı program gençlerin interaktif katılmları ile renk kazandı.
Sayın ÇİÇEK konuşmalarında özetle;” Yaşadığımız olayları sonuçlarına göre değil olatların neden ve niçinine göre değerlendirelim. Bugün maalesef neden sorusu şark toplumlarında sorulmuyor, neden sorusu nerede yanlış yapıldığına götürür. Neden ve niçinin sorgulanmadığı toplumlarda bu işi başımıza kim açtı, hangi güçler açtı sorusu hakim olmaya başlar. Bernard Lewis, İslâm tarihi ve İslâm-Batı ilişkisi hakkında uzmanlaşmış bir kişidir. Bu kişinin “ Şark Toplumları Neden Deri Kaldı” kitabı ile Sadrazam Lütfü Paşanın “Asafname” isimli kitapları okuyun mutlaka faydalanacaksınız.” Dedi.
Sayın Cemil Çiçek’in konuşmaları ağırlıklı olarak Devlet kademelerindeki eksiklikler ve bunların nasıl giderilmesi gerektiğine yönelik oldu. Sayın Cemil Çiçek’in gençlere yönelik en çarpıcı ifadesi ise ;“Aklınızı, vicdanınızı ve cüzdanınızı kimseye vermeyin.”oldu ve gençler tarafından büyük ilgi gördü. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hayrullah BAŞER’in teşekkür konuşmalarının ardından, Gençlik Kolları Başkanı Emrah ARSLAN’ın, Sayın Cemil ÇİÇEK’e Ay Yayınlarına ait kitapları hediye etmesini müteakip program sona erdi.