Güççücük hainlerimiz oldu!
MAKALE
Paylaş
29.01.2023 10:42
2 yorum
782 okunma
Ersoy Baba

Neler kaçırmışız neler?

Bizimkiler canlarını dişlerine takmış, her evden şehitler gaziler vermiş, varını yoğunu seferber edip vatanı kurtardıktan sonra tarlada iş yorgunluğundan kenardaki tek ağacın altında gölgede dinlenirken "200 bin" Yahudi, "800 bin" Ermeni'ye kimsenin ruhu duymadan isim soy isimleri Türkçe'ye çevrilerek Türk kimliği verildi. Bunlar önemli ve kilit noktalara yerleştirildi. Ticaret yapanların önü açıldı. Devlet himayesinde tekelleşmeleri sağlandı. Rakipleri olan (gerçekten) Türk ve Müslümanlara ait firmalar bir şekilde ezilerek küçük kalmaları sağlandı.

Bir kısmı Milletvekili yapıldı. Bu Ermeni ve Yahudilerin dişilerinin itirazları ve hırsları sebebiyle kadınlara da seçilme hakkı verilip 18 tanesi milletvekili yapıldı. Zaten tamamı da 18 kadındı. 19.su olmadı. Olsaydı inanın bir de Fransız bulup ismini Türk ismi ile değiştirip onu da milletvekili yaparlardı.

Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verildi derken yanlış anlamayın. Halk seçmiyor. Onlar belli makamlar tarafından tercih ediliyor, adaylıkları onaylanıyor ve sadece o kadarı seçim sandığında halk tarafından oylanıyor. Oylanıyor derken bunu da yanlış anlamayın. Oylanıp seçilecekler zaten miktarı kadar yazılı. Ne fazla, ne eksik. Açıkta, görevlilerin gözü önünde evet mührünü basmak zorundasın. Boş pusula, ya da farklı bir karalama yaparsan tarlanın kenarındaki ağacın gölgesini özletirler adama.

Hani “Gençliğe hitabesinde” yazıyor ya: “Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.” Olabilir’i fazla. Adeta olmuş.

Nereden mi anladım:

1928 yılında bu malum milletvekilleri zamanın hükümetinin emriyle bir komisyon kurar ve bazı kararlar alırlar. Sen misin “Allah Allah!” Diyerek kurtuluş savaşı yapıp bağımsız ve özgür olacağını zanneden! Önce “Allah” kelimesi yasaklanır. “Tanrı” deyin derler. Otobüslerde, kamyonlarda bile “Allah korusun” yerine “Tanrı korusun” yazılır.

Komisyonun aldığı kararlar enteresandır:

  • Camilere ayakkabı ile girilecek. Yerde değil uzun tahta kanepelerde ibadet yapılacak. Kiliselerde öyle. Camilerde neden olmasın. Onlar öyle yapıyorlarsa muhteşem gavurların bir bildiği vardır. Bizim de bu muhasır medeniyetlerinin en azından oturma seviyesine çıkmamız şarttır!
  • Camilere enstrümanlar konacak ve ibadetler müzik eşliğinde yapılacaktır. Muhtemelen enstrüman olarak da Kilise Orgu en uygun olanıdır. Farklı arayışlarla zaman kaybedilmemeli. Aptallar deneye deneye öğrenir. Milletvekillerimiz akıllı(!)
  • Cuma namazları Pazar gününe hatta sabah 09:00’a alınacaktır. Bütün Hristiyan alemi Pazar günü saat 09:00’da toplanıp ibadet ediyorlardı. (Haşa) Tanrı’yı 2 ayrı günde meşgul etmenin gereği yoktu!
  • Kur’an-i Kerim’in büyük bir kısmı kaldırılıp Atatürk’ün söylev ve demeçlerinin kullanılması ve yoğunlukla ibadetlerde bu bölümlerin okunması kararı bile çıkmıştı.

Bunlar o malum komisyon tarafından alınan kararlar.  Biliyor musunuz ki; Süleymaniye Camii’nde Cuma hutbesinde smokin, frak ve papyonlu olarak hutbe bile okundu. Hutbede okunan Kur’an ayetleri Fransızcaya çevrilmiş Kur’an-i Kerimden Türkçeye çevrilerek okunmuştur. “Çorbanın suyunun suyu” Fransızları çeviri yaparken İncil’deki alışkanlıklarıyla neleri değiştirip yazdıklarını bilmiyoruz. Bir de bunu malum kesimin Fransızcadan Türkçe ’ye çevirdiklerini göz önüne alırsak durumu daha iyi anlarsınız. Bütün bunları Fatih Camii’nde okunarak başlatılan Türkçe ezan takip etmişti. 

Bütün bunlar devlet arşivlerinde mevcut gerçeklerdendir. Daha ötesi de vardır. Ama bu Ersoy Baba makalesi ile anlatılacak kadar sığ değil. Fındık kabuğunu doldurmayan konulardan Türkiye’nin üzerine yığılmış bu alçaklıklara dalış yaptık.

Onlar cehennemin odunu olarak hak ettikleri yerdeler. Ancak ihanetler artık onların nesilleri tarafından devam ettiriliyor. Ve yakın çevremize kadar sızmış olduklarından bu sızıntıyı yalayan, nemalanmaya çalışan düne kadar “abi, abla” dediklerimiz tarafından da devam ettiriliyor. Bir masanın etrafındaki güççücük adamların “Vatan, Millet” diyerek kurdukları partilerde görev alan bu abilerin ve ablaların Türkiye düşmanı; eli kanlı katillerin sivil temsilcilerinin ayaklarını yaladıklarını, el eteklerini öptüklerini duydukça da içim cız ediyor. Bilmesi gerekenler bilsin ki tarlanın kenarındaki tek ağacın altında oturup her şeyin olup bitmesini beklemeyecek çok büyük bir kitle var.

Güççücük adamları çöpe atalım ki biz ve nesillerimiz sağlıcakla kalabilelim.

Kalın sağlıcakla.

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :

Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Toplam 2 yorum yapıldı
İÇİMİZDEKİ DÜŞMAN YABANCILAR
Daha fazla susmak ÇOK büyük vebal demekte.Yüreğinize sağlık sevgili saygıdeğer Ersoy Bey kardeşim.
Yorum Ekleyen: MEHMET AKTAN     30.01.2023 23:57:01
Kaynakları paylaşmanız dileğimle
Yukarıda yazdığınız bilgilerin arşiv bilgilerini kaynaklarıyla yazmanız tarihe not düşmek olur. Merakla kaynakları belgeleri paylaşmanızı bekleyeceğim
Yorum Ekleyen: Abdurrahman Zeynal     29.01.2023 12:57:18
Ersoy Baba
YAZARIN ÖZGEÇMİŞİ

Yazarın Özgeçmişi:
Ersoy Baba sınıfta kalma yokkenki yıllarda ilkokulu okudu. Hastalıkları sebebiyle okula gidemese de zorla mezun edildi.
Lise tahsilinden sonra Ankara'ya yerleşti.Teklifler Oxfort'tan gelmesine rağmen Gazi Eğitim Fakültesini tercih etti.  Ersoy baba bi gazetenin matbaasında tashihler  yaptı. Sonra birden kendini aynı gazetenin editör masasında buldu. Editör yemekten döndüğünde masadan kalkmak zorunda kaldı. Hırs yaptı ve rakip gazetede köşe yazarlığına kadar yükseldi. Şimdilerde emekli oldu. Gidip kahve köşelerinde oturacağına gazete köşelerinde milleti yazılarıyla meşgul ediyor.

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2022    www.anahaberyorum.com          Tasarım ve Programlama: Dr.Murat Kaya