Dünyanın Yeni Firavunları Kimler?
MAKALE
Paylaş
27.12.2022 18:17
1 yorum
1.427 okunma
İlhan Akkurt

Bir önceki yazımızda, “2022 yılında, dünyanın toplam serveti 550 trilyon dolar, borçları ise 305 trilyon dolar, yani servetin yarısından fazlası aslında borç ve servetin giderek küçülen bir insan grubunun elinde toplandığı belirtilerek, dünyanın en yoksul % 50’sinin toplam servetinin, 2010’da en zengin 388 kişinin servetine denk geldiği ve her gecen yıl servetin toplandığı eller azalarak, 2015 yılında bu sayının 80’e, 2016’da 62’ye, 2017’de 43’e, 2019’da 26’ya ve 2021 de ise 10 kişiye düştüğünü, sonunda kendi kontrollerindeki kapitalist sistemle varılan nokta, OXFAM raporda, dünyanın en zengin   günümüzde 10 kişinin toplam serveti, dünya nüfusunun yarısı olan 3.7 milyar insanınkinden ve %1’in serveti %99’dan daha fazla” diye yazmıştık. Peki gelişmiş ve gelişmemiş her devlet borç batağında olunca bu kadar devlet kime borçlu? Madem 2021 yılında 10 kişinin serveti dünyanın nüfusunun yarısının servetine eşitse bir sürü şirketin, bankanın ve servetin gerçek sahibi kimler? Titiz bir inceleme yaparsak, dünyadaki Google, Apple, Microsoft Dupont, Coca Cola, Exxon Mobil, General Elektric, General Motor, General Mottors gibi şirketlerin sahiplerine ve ABD’deki 500 büyük firmanın sahiplerine baktığımız büyük hisselerin sadece 4 şirkete ait olduğunu göreceksiniz. Bunlar BLACKROCK, VANGUARD STATE STREET ve FMR olduğunu göreceksiniz. Bunlar banka değil, bankalarında sahipleri olan küresel yatırım şirketleri. Dünyanın şu anki en büyük bankaları; Bank of America, JP Morgan, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs ve Morgan Stanley. Bütün bu bankaların yönetimi ve hissedarları State Street Corporation, Vanguard Group, BlackRock ve FMR (Fidelity) isimi dört şirkete ait. Kısacası Amerika’nın ve dünyanın ekonomisine yön veren, en büyük bu sekiz bankaya bu “büyük dört şirket” hakim.  Ayrıca, Amerikan Merkez Bankası, 7 yönetim kurulu üyesi tarafından temsil edilen 12 bankadan oluşmakta, ki bu temsilciler ayni zamanda “büyük dörtlü”nün temsilcilerini de oluşturmakta.  Peki bunların sahibi kim? Paraya da üretime de hükmeden bu şirketlerin sahibi 6, 8 veya 12 aile. Bilin ki bu çözmesi zor bir bulmaca. Bu ailelerin önde gelenleri; New York’ta Goldman Sachs, Rockefeller’lar, Loebs Kuh ve Lehman’lar, Londra ve Paris’te Rothschild’ler, Hamburg’un ve Paris’in Warburg’ları, İsrail’de Lazard’lar ve Roma’da Moses Seif’lerdir. İşte dünyanın yeni sahipleri/firavunları bunlardır. Kapitalist sistem öyle başı boş tesadüflerle yürüyen bir sistem değildir. Hala gelişimi devam eden “YENİ DÜNYA DÜZENİ”nin kurucuları ve sahipleri var. Öyle seçimle gelen siyasetçilerin bu dünyayı yönettiğini sanıyorsak aldanırız. Pek çok insan Bilgerberg Grubunu, Illuminati’yi veya Trilateral Komisyonu’nu duymuştur. Bu organizasyonları da NATO, Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası, Avrupa Merkez Bankası, Dünya Sağlık Örgütü ve  IMF gibi ogranizasyonları da yöneten bu ailelerdir.x Bu konuda daha geniş bilgi almak için bu adresteki videoyu izleyebilirsiniz  https://www.youtube.com/watch?v=-LqUveIjpLY

 

 

Çok derin düşünmeye gerek yok, büyük bildiğimiz devletlerin parası yok. Birileri para basıp bunlara faizle para satıyor. Her paraya ihtiyaç duyduklarında bu oligarklara daha fazla borçlanıyorlar. Hâlbuki eskiden devletler ve krallar kendi adına altın gümüş veya bakır para basarlardı. Parayı basma yetkisi elinde olan, basılan her paradan beylik hakkını alırdı. Günümüzde devletler bu haktan mahrum durumda. Bu gelire el koyan birkaç ailedir. Kimse sormaz mı nasıl olur da özel bir kişi, bir devletin parasını basıp bu parayı devletine faizle borç verir? Akıl alacak gibi değil. Adamlar dolarla bütün dünyaya hükmetmektedirler. İşte kapitalizmin perde arkası ve aslı budur. Serbest Piyasa Ekonomisi falan palavradan ibaret. Korumacılık yapmayın, “Bırakınız yapsınlar bırakınız geçsinler” sözü tam bir yutturmacadır. Maksat devletlerin düzenleyici gücünün bir kenara itilmesi, havadan kazandıkları parayla ülkelerin ekonomilerinin ve dolayısıyla insanlığın bu küçük azınlık tarafından kontrol edilmesidir. Bu adamların en sevdiği düzenin demokrasi olmasının nedeni devletin ciddi bir sahibinin olmamasıdır. Partiler ve siyasiler bu adamların vereceği parayla siyaset yapmaya mahkum. Hele bir bunların çıkarlarına aykırı bir yönetici çıksın hemen DİKTATÖR ilan edilmekte ve TURUNCU DEVRİMLERLE kendi insanlarına devriltilmektedir. Ülkemizde de bu tür bir sürü darbe ve organizasyona şahit olduk. Maalesef insanlık FADO, FİESTE ve FUTBOL ile tüketim cılgınlığı ile uyuşturulurken, kurdukları dijital ağlarla tam bir esarete doğru yol almaktadır. Her yıl dünya zenginlerinin listesini açıklayan FORBES Dergisi’nde, bunların serveti ile ilgili tek bir kelime göremezsiniz. Forbes Dergisi, 2021 yılında Amazon şirketinin sahibi Jeff Bezos’u 219 milyar dolar servetiyle dünyanın en zengin adamı ilan etti. Bu ailelerin servetleri kendi adlarına kurdukları vakıflarla yönetilmekte ve vergi bile ödememektedirler. Adamlar paranın devletini bile kurmuşlar. Ailelerin, pek çok kimsenin bilmediği yönetimi, kendine ait bir de ülkeleri var. Neresi mi? Londra’nın merkezinde. Londra’nın merkezinde City Of London denilen 3 Km2’lik bir bölgenin anayasası, mahkemeleri polisi olan, Vatikan gibi İngiltere’den ayrı özel bir devletleri var. Kendileri yönettikleri İngiltere Merkez Bankası, bütün bankaların ve 455 yabancı bankanın bulunduğu tam bir finans-kapital merkezi. Dünyadaki bütün hisse senetlerinin % 51’i, vadeli işlemlerin % 45’i ve euro tahvil işlemlerinin % 70’i bu merkezden yönetilmektedir. ABD bile finans işlemlerinde buraya bağımlıdır. Bakmayın siz devletlerin Merkez Bankalarının bağımsız oldukları palavlararına. En önemlisi, bu durum gün geçtikçe daha kötüleşmektedir.  

 

Evet durum çok vahim…Mayer Rothschilldler boşuna dememiş: “Bana bir ülkenin parasının kontrolünü verin, ülkenin yönetiminde kimin olduğu umrumda bile değil.” Evet kapitalizmle sonunda dünyanın geldiği asıl nokta işte bu. BAŞ FİRAVUN GÜÇ BENDE OLMALI DİYOR. 2013 yılında The Telegraph gazetesine verdiği röportajda Bill Gates, "Benim artık paraya ihtiyacım yok, ben Tanrı'nın işini yapıyorum!"  diye boşuna söylemiyor. Yine, Bill Gates bir konuşmasında şunu demiş: “Dünyada kontrol altına alınamayacak insan istemiyoruz Baş Firavunlardan Nathaniel Philip Rothschild   hazretleri(!),   15 Mayıs 2020’de , “Bugün küresel sosyalizme hayatımdaki diğer noktalardan daha yakın bir şekilde ilerliyoruz” ve “küçük çiftçilik 2045’e kadar bitmeli” demesi adamların gelecek hakkındaki düşünceleri özetlemektedir. Adamların gizlisi saklısı yok. Yeni firavunlar eskileri aramayacak icraatlar peşinde. Great Reset’le adamlar ilahi dinlerin Tanrısını, parayı, mülkiyeti, biyolojik cinsiyeti, insan neslini tedavülden kaldırmayı hedeflemektedirler. Bu yazdıklarımıza komplo teorisi deyip geçiştirmek deve kuşu gibi başımıza kuma gömmektir. Dinli dinsiz, Müslüman Hristiyan hayırlı bir gelecek için insanlık düşmanı bu şeytaniler için bir araya gelmelidir.

x-https://onedio.com/haber/dunyayi-yoneten-aileler-308499

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :

Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Toplam 1 yorum yapıldı
Sömürtme
İlla ben söndürüleceğim diyorsan bu adamlar da gereğini yapmış ilhan beyin savlarını dünyada her yerde duymak mümkündür Birde bu insanlara yahudi bunlar derseniz teori çuk diye ispatlanmış olur Sen ülkeni kalkındırma akıl ile yöneteme din ile kafayı ye sonra yok şu aile veya bu aile Elaleme suç bulacağımıza kendimize bakalım
Yorum Ekleyen: Yıldız     30.12.2022 15:45:04

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2022    www.anahaberyorum.com          Tasarım ve Programlama: Dr.Murat Kaya