Uyanan ve Direnen Türkiye
MAKALE
Paylaş
19.05.2023 11:27
4 yorum
576 okunma
İsmail Aydın

Seçimler öncesi, değerli takipçilerimle Durum’da paylaştığım kısa bir yazı şöyle idi:

“Tanzimat dönemiyle birlikte Avrupa’ya teslim olan Türkiye, Savunma Sanayii alanında bir ivme yakalamış görünüyor. Üçyüz yıl aradan sonra ilk defa başgösteren bu gelişmeyi, Amerika ve Avrupa’yı kazandırarak heba etmeyelim. Ülkenin geleceğini yeni bir meçhule atmayalım.”

Elbette Amerika ve Avrupa derken, küresel sermayeyi ve beynelmilel Yahudiliği kastediyorduk. Papalığın da içinde yer aldığı bu güçler, tarafsızlık ilkesini ve müttefiklik ilişkilerini bir kenara atmışlar, seçilmiş Cumhurbaşkanı’na karşı açıkça cephe almışlardı. Çirkin resimler ve karikatürlerle sevimsizleştirilmeye ve hatta Hitler’e benzetilmeye çalışılan Cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı idi ve devleti temsil ediyordu. Ona yapılan saldırı, doğrudan doğruya devlet ve Türkiye düşmanlığı idi.

Aziz milletimiz bunu isabetle teşhis etmiş ve gayet olgunluk içerisinde gerçekleştirdiği seçimlerle bütün bu güçleri yenmiştir. Savunma sanayii alanındaki gelişmeler sahiplenilerek ülkenin geleceği meçhule atılmamıştır. Avrupa, Amerika, Papalık ve Beynelmilel Yahudilik kaybetmiş, aziz milletimiz kazanmıştır.

“Ey millet-i merhume, sabah oldu artık uyan” diye haykıran Akif’ten itibaren, Necip Fazılların, Osman Yüksellerin ve daha nice çok değerli ismin ortaya koymaya çalıştığı ve altmışlı yılların sonundan başlıyarak ömrünün sonuna kadar, inci taneleri gibi her biri bir yana saçılmış bu idealleri formüle eden Aykut Edibalilerin çileli mücadeleleri olumlu sonuçlarını vermeye başlamıştı.

Milli eğitim, milli savunma, milli tarım ve su, milli kültür, milli sanat, milli hayat, kısaca milli devlet yolundaki uyanışın henüz başındayız. Umuyoruz, bu milli uyanış heyecanı bütün Türkiye’yi saracak, Yahudi sistem ve zihniyetini tasfiye ederek milli devlete ulaşacaktır.

Bu anlamda Cuma Nacar Bey’in Millet Partisi ile Doğu Perinçek Bey’in Vatan Partisi’nin mecliste temsil edilmelerini çok isterdim.

TÜRK SOLUNUN ACIKLI HALİ

Sağ-sol gibi ithal kavramları sevmemekle beraber, yine de kendilerini öyle niteledikleri için kendi tanımlarıyla ifade etmeye çalışayım. Eskiden, kırık dökük de olsa bir Türk solu, bir Kemal Tahir çizgisi vardı. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı idama sürükleyen bu akımın bazı temsilcileri meclise girdi. Bunlar kendilerini devrimci ve ilerici olarak, karşı taraftakileri sağcı ve gerici olarak vasıflandırırlardı. Solcular,  6. Filo sebebiyle yeri göğü inletir, Sovyet emperyalizmine karşı ses çıkarmaz, buna mukabil Amerikan emperyalizmine ve yerli işbirlikçilerine galiz küfürler savururlardı.

Son gelişmelerle görüldü ki, Türk solu eskinin aksine şimdi Rusya’ya karşı çıkıyor, Amerika’ya alkış tutuyor. Demek, devrimci ve ilerici olmak, böyle sürekli bir evrim ve dönüşüm süreciymiş. Bakalım daha nerelere evrilecekler! Umarız ki, millilik yolunda olumlu bir değişim geçirirler.

Seçim galibi ittifaktan beklenen şey, milli devlet yolundaki engelleri ortadan kaldırmaktır.

Bu milletin şerefli bir evladıyım diyen her vatandaşımıza düşen görev ise Millilik yolunda mücadeleye devam etmektir. Bilelim ve asla unutmayalım ki, seçimi kim kazanırsa kazansın, Yahudi sistem ve zihniyetinde kurtuluş reçetesi yoktur.

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :

Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Toplam 4 yorum yapıldı
Dünya'ya meydan okuma
İsmail abiciğim, O kadar güzel analiz etmişsiniz ki yüreğinize sağlık. Bugüne kadar ülkemiz insanına yaptırmadıkları uçaklarımızı,arabalarımızı vs. Yapar vaziyete gelişimizi hazmedemedikçe nerden saldıracaklarını şaşırıyorlar içteki işbirlikçileriyle birlikte!. İnşallah bu sefer dış güçler ve içteki işbirlikçileri engel olamayacaklar.
Yorum Ekleyen: Hüseyin yaşar     23.05.2023 18:07:54
Sürü
Türk solu her şey ama milli değil herseye karşı özellikle dine karşı neüdugü belirsiz ibsan sürüsu
Yorum Ekleyen: Nizamettin kılıçarslan     23.05.2023 13:23:00
Bu millete güvenmeli
Bu aziz millet kurtuluş savaşında olduğu gibi 15Temmuz da ve devamı durumlarda hassasiyetini ve hamasetini her zaman göstermiş ve ayakta tutmuştur.Yazdığınız gibi bir ideoloji sahibi bukalemun gibi zaman ve zemine göre yer değiştirmemeli...Ülkemiz adına seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diler..Bu milli yazınızdan dolayı sizleri kutlar..Herkese hayırlı günler ve yıllar dilerim...Allah vatanımızı ve milletimizi korusun...
Yorum Ekleyen: Ahmet Günal     23.05.2023 12:28:24
Milli Duruş
İsmail Bey yine güzel bir makale döktürmüşsünüz. Türkiye gerçeklerine tam anlamıyla yer vermişsiniz. Kalemine sağlık, sağlıklı yaşayarak bundan sonra da Türk Milletine güzel yazılar sunarak aydınlanmasına katkı vermenizi dilerim. Allaha emanet olun.
Yorum Ekleyen: Rahmi ÜNALAN     22.05.2023 12:10:31
İsmail Aydın
YAZARIN ÖZGEÇMİŞİ

İSMAİL AYDIN KİMDİR?

İsmail Aydın, Hukukçu yazar. Anacığının anlatımına göre koç katımında doğmuş. Koç katımı, Yozgat’ta ekim ayının sonu ile kasım ayının başında olur. Dolayısıyla doğum günü belli değil ama Aydın, doğum günü olarak 29 Ekimi benimsiyor. Koç katımı, döl almak üzere erkek koyunun (Koç) dişi koyunlar arasına bırakılmasına denir.

Peki, hangi yılın koç katımı? O da belli değil. 1950 olabileceği gibi 1949’a da ihtimali var. Her nasılsa nüfusa 08.02.1953 D.lu olarak tescil edilmiş. Yaşı küçük diye ortaokula kabul edilmemiş, bu defa da mahkeme kararıyla, ay ve gün sabit kalmak üzere 1950 olarak tescil edilmiş. İsmail Aydın, doğum gününün bile doğru dürüst kayıt altına alınamayışını, okur-yazar olmayan tolumun  “hal-i pürmelâli” olarak niteliyor.

İsmail Aydın İlkokulu Sorgun’a bağlı Temrezli köyünde, ortaokul ve liseyi Yozgat’ta okudu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1977 yılında mezun oldu. Yedek subay olarak yaptığı askerlik görevinden sonra Sorgun’da altı yıl avukatlık yaptı. Ekim 1986’da Diyarbakır / Bismil’de Noter oldu. Kastamonu/Tosya, Bolu ve Ankara’da çalıştı, 2015 Şubatında emekliye ayrıldı.

İsmail Aydın çilekeş Anadolu’nun yanık sesi olarak çıkıyor karşımıza. Türkiye’mizin karşı karşıya bulunduğu sorunlara ilişkin çözüm önerileri sunuyor. Üzerine titrediği kesim Gençlik. Ağırlıklı olarak üzerinde durduğu sorun Eğitim.

İsmail Aydın, fakülte yıllarından itibaren yazı hayatının içinde oldu. İlk gençlik yıllarıyla beraber memleket meseleleriyle ilgilendi. Tartışmalı radyo ve televizyon programlarına katıldı. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları yayımlandı. Şubat 2013’ten beridir, internet ortamında yayın yapan Ana Haber Gazete’de yazmaya devam ediyor.

Meteorolojinin Sesi Radyosu’nda 2013-2016 yılları arasında yayınlanan Kıssadan Hisseler Programı’nın yapım ve sunuculuğunu üstlendi. Türkiye Noterler Birliği’nin Meslekî Forum Sitesi’nde anılarını yazdı.

Ağustos / 2016’da “Batı’nın Gücü Nereden İleri Geliyor?”, Kasım 2016’da “Yeniden Yükselişe Doğru”, Şubat 2017’de “Umut Ülke Türkiye”, Mayıs 2017’de “Bir Noterin Anıları”, Ağustos 2017’de “Kaybettiklerimiz”, Ocak 2018’de “Kıssadan Hisseler”, Mart 2018’de “Niçin Akif? Niçin Safahat?” isimli kitapları yayımlandı.

Yazı hayatını ve kitap çalışmalarını sürdüren İsmail Aydın evli ve dört çocuk babasıdır.

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2022    www.anahaberyorum.com          Tasarım ve Programlama: Dr.Murat Kaya