Bursa Anadolu Eğitim Bilim Vakfı Konferanslarına Devam Ediyor
Yazarımız Sosyolog İlhan Akkurt Güncel Bir Konuda Önemli Açıklamalar Yaptı.
ÖZEL HABER
Paylaş
26.11.2023 21:47
276 okunma

Yazarımız Sosyolog İlhan Akkurt Güncel Bir Konuda Önemli Açıklamalar Yaptı.

Yazarımız Sosyolog İlhan Akkurt 24 Kasım Cuma akşamı, Anadolu Eğitim, Kültür ve Bilim vakfımızın Bursa Şubesinde, “ SİYONİZM, EVANJELİZM ve ARMAGEDON SAVAŞI’NIN TEMELLERİ” konulu konferans vermiştir. Akkurt önce Siyonizm’in Teodor Herzl tarafından nasıl oluşturulduğunu, arkasından Evanjelizm’in doğuşu üzerinde açıklamalar yapmıştır. Yazarımız; Protestanlıkla birlikte Hristiyanlığın Tevrat’a ve Yahudiliğe bir dönüş başladığını, Mesihin dönüşü ve Kıyamete doğru olacak Armagedon Savaşı beklentilerinin arttığı, bu dönüşü hızlandırmak için Evanjeliklerin Yahudilere, Tevrat ve İncil’e dayanarak, Filistin topraklarını bir an önce ilhak etmelerini, Mescidi Aksa’yı yıkarak Süleyman Mabedini yeniden kurmalarını için nasıl destek vererek, adeta Tanrı’yı kıyamete zorladıklarını anlatmıştır.

Adına Kıyamet Savaşı da denilen, nükleer silahların da kullanılacağı Armagedon Savaşı’na doğru, özellikle Protestan mezhebine sahip, başta ABD gibi ülkelerde Evanjelik politikaların, nasıl günlük siyaseti zorladığının üzerinde durulmuştur. Evanjelik Hristiyan inancına sahip grupların, bu savaşa temel yaptıkları SEÇİLMİŞ IRK, VAAD EDİLMİŞ TOPRAKLAR ve MESİHİN DÖNÜŞÜ konuları, Tevrat ve İncil’den örnekler verilerek, asıl gerçek olan konular üzerinde durulmuştur. Özellikle Seçilmiş Soy’un, Hz. İbrahim’in oğlu Yakup Soy’undan gelen Yahudilerin olmadığı, aksine Oğul İsmail’in soyundan gelen Allah’ın Yolu’ndan yürüyen Müslümanlar olduğu anlatılmıştır. Ayni şekilde Vaad Edilmiş Toprakların da yine sahibinin yüzyıllardır Fas’tan Endonezya’ya kadar, bu topraklar üzerinde yaşayan Müslümanlar olduğu vurgulanmıştır. Yahudilerin tarihin hiçbir devrinde Nil’den Fırat Nehri arasına hakim olmadıkları gerçeği göz önüne serilmiştir.

Seçkin bir davetli topluluğun katılım ile gerçekleştirilen konferans soru cevap şeklinde devam etmiş ve sorulan sorulara Sosyolog İlhan Akkurt tarafından gerekli cevaplar verilmiştir.

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :

Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2022    www.anahaberyorum.com          Tasarım ve Programlama: Dr.Murat Kaya