İNSANLARIN ELLERİYLE İŞLEDİKLERİ YÜZÜNDEN
MAKALE
Paylaş
22.03.2020 14:20
1 yorum
5.704 okunma
Mustafa Yıldız

Nice din bilmez nâdanlar,

Corona virüs'ün kıyamet alameti olduğunu söyleyedursunlar virüs dünyayı teslim almaya devam ediyor. Sanki Müslüman'ın görevi kıyameti bekleyip miskinleşmekmiş gibi bir algı ile kafa karışıklığına ve şaşkınlığa sebep olmaya devam ediyorlar. Oysa kıyamet haktır gelecektir ve onun zamanını sadece Allah biliyor. Allah kıyameti gizlemiş, onlar alametlerde arıyorlar. Allah'ın gizlediğini siz nasıl açığa çıkarabiliyorsunuz?

Allah,  peygamberine "Sana kıyameti sorarlarsa de ki: Onu yalnız Rabbim biliyor. O kıyamet işi bir göz açıp kapaması ( göz kırpışı) karardır. Ben onu gizledim" diyor.

Senin görevin, kıyamete inanmak. Onu oturup beklemek değil. Onun gemekte olduğunu görsen bile elindeki fidanı dikmeye bak!

AH O SEFİL İNSANLIK...

Hani Kur'an derdi ya "Allah'ın görünmez orduları var. Siz onları göremezsiniz."

Ey azgınlaşmış, vahşileşmiş, merhametten, adaletten behresi kalmamış insanlık !

Bu ordulara dayanabilir misiniz? Rabbim dağları yerinden oynatsa ne yapabilirsiniz?

Topunuz, tüfeğiniz, füzeniz, savaş uçaklarınız, lazer silahlarınız döktüğünüz kanları, yaktığınız canları, cehenneme çevirdiğiniz beldeleri, açlık ve sefalete sürüklediğiniz milyonları geri getirebilir mi?

Size ancak bir virüs yeter.

Bilmiyorum, kurunun yanında yaş da yanar. Bu hayatın kanunu.

Allah ne buyuruyor? "İNSANLARIN ELLERİNİN İŞLEDİKLERİ YÜZÜNDEN YERDE VE DENİZDE FESAT( Yıkım, çürümüşlük, bozgun, şaşkınlık) ÇIKTI"

Bu ferman her çağda geçerli.

DÖN, ALLAH'A DÖN!

Ey mutmain (hırs sahibi olmayan) kişi! Rabbinin sana verdiklerine razı olarak ona dön! Sen O'ndan razı olunca o da senden razı olur. Ama nerdee? Senin O'ndan hoşnut olman bir yana sürekli O'na isyandasın.

Sigara, içki, uyuşturucu ve ahlâksızlıkla vücudunu ve ruhunu harap etmektesin.

Elini yüzünü yıkamaktan kaçarsın. Vücudunu kokutursun.

Çevreni nasıl kirlettiğini, doğayı nasıl katlettiğini biliyorum.

Sen ki içtiğin sigaranın izmaritini insanların gözünün içine atar gibi nasıl attığını da görüyorum.

KEDİ KADAR OLAMADIK

Kirlettiği ortamı, toprakla örten bir tek hayvan bilirim. Kedi. Diğerleri, sorumsuz insanlar gibi dışkılarını ortalığa bırakırlar.

Dünyamızı kirleten, virüs ve mikropların üremesine ortam hazırlayan insanlar, henüz bir kedi anlayışına bile yükselmemiş gibi geliyorlar bana.

Mikrop ve virüslerin toprak, su, hava ve çevre kirliliğinden meydana geldiğini bilmeyen var mı?

Lakin bu felaketlerin sebebi, sorumsuz ve zulümle istgal eden insanlardır.

Masum insanlar için bu bir musibettir. Buna karşı görevimiz, kötülüğe engel olmak  ve iyiliği ikame etmekti. Bu bir imtihandır. Ne yazık ki zalimleri yakacak olan bu ateş (ona engel olmadıkları için) masumları da yakacaktır.

Rabbim, bu musibeti insanlığın üzerinden kaldırsın diye dua edelim.

Devletin bizleri koruma tedbirlerini ciddiye alalım.

Dünyanızın ve âhiretinizin mamur olması dileğiyle Allah'a emanet olunuz.

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :

Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Toplam 1 yorum yapıldı
UYARI
kıymetli ağabeyi ayet ve diğer alıntıların kaynağını verirseniz daha şık olur. selam sağlık ve muhabbetle kalın...
Yorum Ekleyen: Mecnun Yıldız     23.03.2020 09:03:47
Mustafa Yıldız
YAZARIN ÖZGEÇMİŞİ

MUSTAFA YILDIZ KİMDİR?

Mustafa Yıldız 1951 yılında Konya'nın Kulu İlçesinin Hisar köyünde doğdu.1963 yılında İlkokuldan mezun olduktan sonra birkaç yıl Arapça okudu.

1967–1968 ders yılında Ankara İmam-Hatip Okulu'na girdi. 1973–1974 yılında bu okuldan mezun olduktan sonra Ankara merkezinde İmam-Hatip olarak memuriyete başladı. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi'ne girdi. Bir yandan memuriyetini sürdürürken diğer yandan öğrenimini sürdürerek mezun oldu.

1981 yılında Erzincan'da kısa dönem askerlik görevini yaptı.

1983 yılında Diyanet işleri Başkanlığı adına Almanya'ya Din Görevlisi olarak gitti. 1988 yılında yurda dönen Yıldız, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Süreli Yayınlar bölümünde Diyanet Gazetesi, Diyanet Çocuk Dergisi... Gibi yayınların hazırlanmasında çalıştı ve adı geçen yayın organlarında yazılar yazdı.

Bir yıl sonra1989 Eylülünde istifa ederek serbest ticarete atıldı. Bu tarihten sonra aktif siyasete atılarak, belediye başkanlığı adaylığı, milletvekili adaylığı ve on yıl boyunca bir partinin Ankara İl Başkanlığını yaptı.

2003 yılında ticaret ve siyasetten ayrılan Mustafa YILDIZ, açıktan atama ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanlığı nezdinde göreve başladı. 2 yıl sonra adı geçen dairede Kamuoyu Değerlendirme Şube Müdürü olarak 12 yıl boyunca anket çalışmalarını ve sanat sergilerinin yöneticiliğini yaptı. Petek adlı şiir kitabını bu görevinde iken yayımladı.

Belediyedeki görevine başladıktan kısa bir süre sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Bölümünde master yaptı.

Mustafa Yıldız’ın yayımlanmış 2 kitabı ile yayımlanmamış 5 kitabı; çok sayıda dini, sosyal ve kültürel içerikli yayınlanmış makalesi bulunuyor.

60’lı yıllardan beri muhtelif yayın organlarında şiirler ve yazılar yazmaktadır. Yeniden Milli Mücadele ve Pınar dergilerinde şiir ve yazıları yayımlanan Yıldız, AnaHaberGazete internet gazetemizin de köşe yazarıdır.

Mustafa YILDIZ, Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı mütevelli heyet üyesidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığında Şube Müdürü görevinden emekli olan Mustafa Yıldız, 4 çocuk ve 7 torun sahibidir. Ankara’da ve Konya’nın Kulu ilçesinde ikamet etmektedir.

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2022    www.anahaberyorum.com          Tasarım ve Programlama: Dr.Murat Kaya