Gençliğimizi çalmak istiyorlar!
MAKALE
Paylaş
05.12.2022 12:38
2 yorum
493 okunma
Mehmet Aktan

Değerli okuyucu;

Gençliğimizin manevi ve milli değerlerimizden tecrit edilmesi için hummalı bir çalışmanın yürütüldüğünün herhalde farkındasınızdır.

Elbette bu sadece günümüze has bir mesele değil. Dahası sadece bizim Ülkemiz' e has bir mesele de değil. Ancak Ülkemiz' in bu konuda aşağıda açıklayacağım sebeplerle tartışmasız bir ayrıcalığı var.

Âdem Aleyhisselam' dan bu yana Hak ve batıl kavgası hep var olmuştur.

Rabbimiz (C.C.). Yozlaşmış, kokuşmuş toplumlara nebiler, resuller, sayfalar, kitaplar göndererek doğru ve yanlışları vahiyle gösterir, bu suretle dejenere olmuş toplumlar değişik ölçülerde düzelir. Allah' ın elçisi vefat ettikten sonra, nefis ve şeytan yeniden yavaş yavaş insanları ifsat ederek, yolundan şaşırır. Bu ıslah ve dejenerasyonun dönem ve safhaları tarih boyunca devam etmiş olup, çağımızda da İslâmiyet' ten sonraki insanlığın dejenerasyonu artarak devam etmektedir.

Elbette her dönemde olduğu gibi, bu çağda da ıslah ya da yozlaşma durumları Hak ve batıl mücadelesindeki taraflardan, birisinin ya da diğerinin galip gelmesiyle ilgili olarak zaman ve mekâna göre değişiklik gösterir.

Şu sıra batıl tarafta saf tutmuş olanlar başarıya daha yakın gibi gözüküyor. Bunun farkı ve idraki içinde olursak, Hak-batıl mücadelesinde imkân ve vasıtalarımızı daha fazla Hak mücadelesi' nin emrine verme gayretinde oluruz. Kâfirle savaş hazırlığı sırasında Sahabe' nin varını yoğunu nasıl ordunun hazırlığı için seferber ettiğini hatırlayalım.

Mevcut Dünya düzeni, batıl mücadelesinden taraf olanların maddi bakımdan çok güçlü olmaları nedeniyle, Hak' kın hakimiyeti yönünde değil, gücün zulmü şeklinde teessüs etmiş bulunuyor.

Bu noktada Dünya' nın Hak ve batıl dengesine bir göz attığımızda;

Batıl' ın ağa babası durumunda olan beynelmilel Siyonist sermaye, Dünya' nın süper güçlerine hâkim durumda.

İnsanlar, dinlerinden, ahlâklarından, vatan ve millet kavramlarından tecrit edilip, servet, şöhret ve şehvetlerinin zebunu oldukları ölçüde, parayla satın alınabilir mahlûklar haline dönüşürler. Sermayeyi elinde bulunduran Siyonizm de insanları parayla satın alarak emirlerine amade hale getirir.

Süper devletlerin, kendi toplumunun menfaatlerine sırt çevirip, Siyonist emellerin hizmetkârı haline gelmesi yaklaşık iki asır gibi kısa bir sürede, bu suretle gerçekleşmiştir.  

Süper devletlerce kurulmuş bulunan B.M.; 5 büyük devletin her birinin ayrı ayrı veto hakkıyla Milletlerin hak ve adalet için birleşmesi değil, güçlerin Siyonist emeller uğruna birleştiği bir örgüt durumunda. Bu kuruluşun, kuruluşundan bu yana İnsanlık, mazlum milletler, mağdur milletler lehine, İslam ülkeleri lehine tek bir karar verdiğine şahit olunmadı.

NATO' ya bakacak olursak; Bu güvenlik ve iş birliği teşkilatına biz de üyeyiz. Peki Biz' im ya da İnsanlık lehine, mazlum milletler ve mağdur milletler lehine, İslam ülkeleri lehine tek bir eylemi vaki oldu mu? Hayır. A.B. nin insanlık yararına hayırlı bir işi var mı? Hayır!

Terör belasına karşı müttefiki Türkiye' ye değil de üç buçuk baldırı çıplak teröristleri,

Siyonist emelleri yüzünden destekleyen A.B.D. tarih boyunca hayırlı bir iş yapmış mıdır?

Dünya savaşlarında kapitalizm, Faşizm ve Komünizm uğruna yüz milyonlarca insan katledildi. Bu katliamların failleri, süper güçleri tahakkümü altında tutan Siyonist sermaye değil miydi? Dünya savaşlarının tarafları olan devletler Ya Kapitalizm ya Faşizm ya da Komünizm uğruna kan döktüler. Bu felsefelerin filozofları ise ne tesadüftür ki! ekseriyetle Yahudi idi.

Allah' ın insanlara lütfettiği nükleer enerjiyi Japon şehirleri olan Hiroşima ve Nagazaki' ye atom bombası atarak yok etmek için kullanan A.B.D. dir. Bu soykırım değildir de, Rusların baştan çıkararak, on binlerce insanımızı katlettirip, soykırım yaptırdığı Ermenilere karşı haklı intikam duygularıyla kıyam eden bizim insanımız mı soykırım yapmıştır?

Hal böyleyken nasıl oluyor da Biz değil de Batı medeni oluyor?

Değerli okuyucu;

Çünkü her türlü güç batılın elinde. O nedenle Batı, Hak' ka değil, güce tapmaktadır.

Siyonizm; süper devletleri, siyasetçileri, filozofları, teknoloji, ticaret ve ekonomi dünyasını ve bilhassa medyayı yedine geçirmiş olduğundan, gerçekler tam manasıyla ters yüz edilmekte, insanlık bu şekilde iğfal ve ifsat edilmektedir.

Denilebilir ki; bu konularla gençlerimizin bizden çalınmasının ne alakası var?

Değerli okuyucu;

Siyonist güçler, dostları, müttefikleri, sempatizanları Siyonist hayallerine ulaşmadıkça insanlığın üzerinden ellerini çekmeyecektir.

Siyonizm' in önündeki en büyük engel de Türkiye' dir. Ülkemiz' in geleceğini belirleyecek olan ise gençlerimizdir. Bu nedenle, Siyonizm emelleri doğrultusundaki en yoğun çalışmalarını bizim gençliğimiz üzerinde yapmaktadır.

Ülkemiz' in dört bir yanının A.B.D ve diğer süper güçlerin desteklediği terör vs. düşman güçlerle çevrilmiş olmasının sebebi de budur! Nil ve Fırat arasındaki büyük İsrail devletinin kurulması ütopyası; Ülkemiz topraklarını da kapsıyor olması ve Siyonizm' e karşı en şuurlu beyinlerin Ülkemiz' de yaşıyor olması sebebiyle, Allah' ın izniyle Türkiye var oldukça mümkün olmayacaktır!

Her ne kadar Ülkemiz, bir buçuk asır öncesinden beri Osmanlı' nın çöküş psikolojisi altında, yönünü Batı' ya çevirmiş, 1 asır öncesinde de siyasi iradesini Batı lehine kullanmış ve bu defa da manevi çöküşümüz başlamış ise de, Hamdolsun ki, henüz dibe batmadık. 

Düşman bu nedenle Ülkemiz üzerindeki çalışmasına hummalı bir şekilde devam ediyor. O nedenle, özellikle gençlerimiz ve çocuklarımız;

Manevi ve milli değerlerinden soyutlanarak, parayla, şöhretle, şehvetle satın alınabilecek mahlûklar haline getirilmeye çalışılmaktadır!

"Bireysellik, özgürlük" saçmalığıyla, bencillik, menfaatperestlik, benmerkezcilik aşılayarak ailesinden, sosyal çevresinden koparılmaya,

"Cinsiyetsizlik" ahlâksızlığıyla; aile kurma, çoğalma, hayırlı evlat yetiştirip topluma, vatanına, milletine insanlığa kazandırma görevinden uzaklaştırılmaya,

Çeşitli "Dinsizlik" (Ateizm) felsefeleriyle; İnsanı adam eden, fıtratıyla birebir örtüşen Yüce Din' inden, uzaklaştırılmaya,

"Vatansızlık" fikriyle, "ölürsem şehit, kalırsam gazi" inancıyla toprağı kanlarıyla yoğurarak vatan edip bizlere emanet eden ecdadımızın manevi mirasından mahrum etmeye çalışılmaktadır.  

Değerli okuyucu;

Ülkemiz' in günümüzde birçok sorunu olduğu malum. Ancak en büyük sorunumuzun başta gençlerimiz ve çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın manevi ve milli değerlerimizden günbegün daha fazla uzaklaşıyor olmasıdır.

Düşman bu emeline ulaştığında artık ortada sahip çıkılması gereken ne Din, ne Vatan, ne Devlet, ne Millet ve ne de Bayrak kalacaktır! İşte asıl tehlike bu, değerli okuyucu!

Allah esirgesin! Allah bize basiret, feraset, cesaret ve gayret versin İnşaallah! Amin.

05.12.2022

Av. Mehmet AKTAN

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :

Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Toplam 2 yorum yapıldı
Gençliğimizi çaldılar
Eğer bizler doğru İslâmiyet'i İslâmiyet'e layık doğrulukla Hal ve hareketimizle doğru İslam'ı yaşarsak İnşallah gençlerimiz de bunlardan örnek alırlar. Sizleri de bu gayrette gördüğüm için tebrik ediyorum. Cenabı hak sağlık sıhhat afiyet versin inşallah. Allaha emanet olun Mehmet abim.
Yorum Ekleyen: Vedat Aktan     7.12.2022 20:53:23
Hemfikir tespit
Avukat bey son derece kıymetli durum tespitleri yapmışsınız, elinize emeğinize sağlık. Müsaadenizle bir kaç kelam da ben yazayım,sizinde buyurduğunuz gibi siyonist masonların yani bir avuç yahudinin nihai emelleri yazınızda açılımını yaptığınız büyük ortadoğu projesi, evet bunlar bir avuç israiloğlu fakat dünya ekonomisini malesef ellerinde bulunduruyorlar ve para denen meta tüm dünyayı esareti altına almış bulunmakta.Müslümanlar içinde ise sıtkı bütün iman sahibi toplumlar malesef pek az,müslümanlığın dünya başkenti Arabistan vehabi fakat peygamber üzerinden para kazanacak kadar da hayasız,İran sapkınlığa varan mezhepçi ve son durumları ortada,Mısır, Suriye, ırak vs diğerlerini saymaya gerek yok, kısacası Yüce Allahın İslam sancağını taşıyacak en umut var ülke Türkiye.Üstelik bulunduğu kritik coğrafya ve savaşçı tabiatı itibarı ile İsrail oğullarına en büyük risk ve tehdidi oluşturuyor.soğuk savaşla gençlerimizi yozlaştırmaları yadsınamaz bir gerçek ve malesef başarıyorlar.
Yorum Ekleyen: Murat ÖZBAŞI     6.12.2022 23:30:35

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2022    www.anahaberyorum.com          Tasarım ve Programlama: Dr.Murat Kaya